Vaši zákazníci se stále mění

Vaši zákazníci se stále mění
Úryvek z publikovaného článku z roku 2010

Žádné tržní prostředí není konstantní a stejně tak Vaši zákazníci prochází v průběhu času a působení vlivu svého okolí mnoha změnami. Mění své kupní chování, zvyklosti, postoje i životní preference. Zajištění zpětné vazby a získání potřebných informací je jeden z nejdůležitějších kroků k úspěšnému marketingu.

Pro rychlé získání těchto cenných informací lze jako vhodný nástroj použít tzv. „panel domácností“. Jedná se o vybranou skupinu respondentů, která Vám zajistí požadovanou zpětnou vazbu z trhu a dodá potřebná data pro realizaci Vašich strategických rozhodnutí. Hlavní výhodou je možnost důsledné segmentace a zajištění tak správného vzorku respondentů, který Vás aktuálně zajímá z pohledu tržního potenciálu. Rychle a snadno se dozvíte:

 • kdo je Váš zákazník
 • jaké jsou jeho preference
 • jak hodnotí Vaše produkty / služby
 • jak hodnotí Vaše konkurenty
 • co mu na trhu chybí (odhalení příležitostí na trhu)
 • jak byla Vaše propagace efektivní
 • a mnoho dalších potřebných informací …

Jako příklad lze uvést vybrané závěry z realizovaných případových studií

 1. Jaký druh hraček preferují české maminky?
  Preferovány jsou zejména hračky, jejichž hlavní funkcí je rozvoj schopností a dovedností dítěte. Nejčastěji však spotřebitelé nakupují klasické hračky, jako jsou auta či panenky. 37% respondentů uvádí, že samotný nákup konkrétní hračky je ovlivněn přáním dítěte.
  Mezi hračkami, které by čeští kupující naopak nikdy nekoupili, se na prvním místě umístily zbraně a kuličkové pistole. Jako hlavní důvody nezakoupení hračky uvádějí respondenti především zdravotní závadnost, neúčelnost či podporu násilí.

 2. Čím je ovlivněn kupní proces při nákupu při nákupu dětské výživy?
  Mezi nejpreferovanější značky českých maminek se řadí produkty značek Hami, Hamé a Hipp. Nejdůležitějšími faktory pro preferenci a nákup konkrétního produktu jsou vlastní zkušenost u 70% respondentů, chuť(produkt, který dítěti chutná) u 68% respondentů, dále doporučení odborníka (47%), kvalita z pohledu výživné hodnoty (40%) či cenová nabídka v obchodech (39%).

 3. Kde a proč zákazník nejčastěji nakupuje sportovní obuv?
boty_graf

  1. Z uvedeného grafu je patrné, že v drtivé většině respondenti pro nákup sportovní obuvi preferují specializované prodejny se sportovním vybavením. Důvodem je zejména možnost výběru z širokého sortimentu zboží, jistá záruka kvality nabízených produktů, a hlavně kvalifikovaný personál, který v ostatních distribučních kanálech silně postrádají. Pokud kupující volí pro nákup sportovní obuvi hypermarket, pak je to především z důvodu výhodné cenové nabídky a z časových důvodů, kdy nákup obuvi spojí s nákupem zboží běžné denní potřeby.

Pro podrobnou analýzu nákupního chování zákazníka ve Vašem segmentu dále doporučujeme provést: 1) Analýzu kupního procesu, 2) Strukturu potřeb a požadavků Vašich zákazníků. 

telephone Ozveme se Vám

Nechte nám své telefonní číslo nebo email a my se vám obratem ozveme

phone-call
envelope
Kolik stojí neúspěšný projekt?

Ověřte si, zda je o Váš produkt skutečný zájem. Výzkum trhu Vám ušetří peníze.

Nejnovější novinky
Supermarket 2024
Supermarket 2024
calendar 09.05.2024
avatar_black
chat 0 komentáře

Od 1.7.2024 budeme realizovat náš tradiční roční výzkum trhu - Supermarket 2024 - výzkum všech nákupních míst supermarketů a hypermarketů.

Příznivý rok 2024
Příznivý rok 2024
calendar 21.12.2023
avatar_black
chat 0 komentáře

Přejeme všem příznivý rok 2024

Čerpačky 2024
Čerpačky 2024
calendar 27.11.2023
avatar_black
chat 0 komentáře

V období 6-7/2024 budeme realizovat omnibusový průzkum trhu na téma petrochemie a čerpací stanice. Přihlášky k odběru výsledků a zařazení svých dotazů lze posílat na níže uvedené kontakty

Kontaktujte obchodníka

Zeptejte se rovnou odborníka na cokoliv, co Vás zajímá:

David Tomek tomek@neubertmarketing.cz +420 739 204 230